Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Grasshoppers Hradec

 Můžete trochu přiblížit skupinu, včetně historie a názvu?

Myslím, že nápis na vlajce hovoří za všechno. Označení Grasshoppers Hradec jsme převzali z článku, který popisoval řádění Hradeckých tehdy ještě vlajkonošů, v nadpise stálo „Jako kobylky řadili Hradecký vlajkonoši na nádraží v Brandyse“  a hooligans Černožice vystihuje naše zařazení v klubu. Naše skupina vznikala postupně v 90-tých letech po vzoru opravdových „chuligánů“ zajímajících se nejen o fotbalové zápasy. Ale i o výtržnosti a potyčky s kýmkoli a kdekoli. Postupem času a s příchodem nových represivních opatření ze strany policie a státních zástupců se naše řady tenčili. Zůstalo jen pár jedinců, kteří chodí na zápasy dodnes, jezdí na výjezdy.  Jinak se do „slušného“ fandění nezapojuje a distancuje se od projevů dětinského fandění Hradeckého kotle.    Jsme patrioty a jakékoli bratříčkování s jinými kluby nebo kopírování chorálů a fandění nepřichází v úvahu. Časy se od té doby hodně změnili a proto nás střídá další nastupující generace mladších Černožáků, kteří fandí už pouze slušně s balónky v rukách a s nejsprostějším chorálem „černá svině“. Na fotbal budeme chodit dál i když nejsme vidět, ale Hradecké království může počítat s naší podporou a odhodláním.

Kolik vás chodí na stadión v současné době a kolik vás chodilo v době,kdy jste byli nejvíc aktivní?

V současnosti nás chodí jen pár jedinců, záleží na atraktivitě soupeře a hlavně na volném čase. Na každém zápase ale jsme i když tam zrovna není naše vlajka protože ten co jí má na starost je věčně někde v prdeli. V minulosti to ale bylo jiné, hlavně na výjezdy jezdilo od nás dost lidí.

Jaký máte názor na současnou fans scénu v Hradci. Co byste dělali jinak?

Dnešní fans scéna je uplně jiná než bývala za našich dob. Dnes se fandí "slušně" a ukázněně, je snaha jedinců o mobilizaci hradeckých fanoušků. Tenhle styl fandění ale není pro nás.

Hodně lidí si myslí že v současnosti chuligáni v Hradce nejsou. Mohli byste osvětlit jak to se současnou scénou v Hradci vypadá? Případně počty, aktivita...

Máte pravdu, v Hradci už chuligáni nejsou aktivní. Pár jedinců ještě na fotbal chodí ale je hodně těch co na fotbal nesmí z represivních důvodů. Výtržníci z východu nosí žlutočerné šály s nápisem Chuligáni a heslem "rozbiju vám hlavu kamenem" které se převzalo z chorálu a které už docela vymizelo z hradeckého kotle.

Jak hodnotíte současné vystoupení Votroků v lize?

Myslím že Hradec podává dobrý výkon na hraně svých možností. Na víc prostě nemá a pokud vedení klubu neumožní lepší zázemí pro hráče a pro fanoušky, tak na lepší umístění v tabulce může zapomenout

Na co v souvislosti s hradeckým fotbalem nejraději vzpomínáte?

Zážitků spojených s hradeckým fotbalem je hodně, těžké něco vyzdvihnout. Snad jen výjezdy za našim odvěkým nepřítelem z Pradubic, kde na nás ta perníkářská sebranka dlouho nezapomene. Pardubice U HRADCE!!!!

Chtěli byste něco fanouškům vzkázat?

Jsem rád že se fandění v Hradci rozrůstá a že chodí čim dál víc hradečáků na fotbal. Myslím že Hradec jako "město sportu" si zaslouží pořádně reprezentovat a jako krajské město východních čech ukázat ostatním že má velkou podporu svých fanoušků.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<- ZPĚT

TOPlist