Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Kronika 1960 - 1962: Druhá část

 

 

 

Strana 8 Strana 9 Strana 10 Strana 11 Strana 12
Strana 13 Strana 14      

<- ZPĚT

Spartak Hradec Králové

Vystřižky z novin mapují úspěšnou éru hradecké ligové kopané. Bylo to období čtvrtfinále PMEZ nebo stříbrných medailí Československé reprezentace na MS v Chile.Pod názvem Spartak působili Votroci až do roku 1993, kdy Spartak  v názvu vystřídal výrobce foto příslušenství, firma FOMEI. Kronika má dohromady 22 stran. Zatím je zde prvních 7 a zbylých 15 bude doplněno.

 

Strana 1 Strana 2 Strana 3 Strana 4 Strana 5    
 

 

 

 

 

 

Strana 6 Strana 7

 

<- ZPĚT

 

25.kolo: Teplice - Hradec 0:2

Na Stínadlech se na důležitý zápas sešla stejně slabá návštěva, jak před týdnem v Malšovicích na Duklu. Dříve, než se stačili diváci usadit, už Teplice prohrávaly. Šislerova branka v první minutě vypadala fantasticky. Pro domácí bylo ještě hůř o 10 minut později, kdy zvýšil Schwarz, a to navíc mezi tím Kulič spálil solidní příležitost. Pak už zápas vypadal podle očekávání. Snaha Teplic něco s výsledkem udělat ale na otočení utkání fotbalovou kvalitu určitě neměly. Pro úplnost musíme podotknout, že výhra sama o sobě nic neznamená a jsme stále bod od pádu do pralesa.
Díky finančníu daru mohlo Hradec podpořit zdarma 5 autobusů s fanoušky. Zkušení výjezďáci tak mohli spatřit nejen notoricky známe obličeje ale i výjezdové nováčky. Ti se se z drtivé většiny ukázali jako správní patrioti a to nejen svojí účastí v sektoru hostí ale i aktivní podporou černobílých, a že byli pořádně slyšet. V „domácím“ kotli se nás schází 252 + 43 sedících ve vedlejší části. Sektor IQ 15, jak si říkají tepličtí ultras, od začátku jasně válcujeme a není pochyb, kdo bude v aréně dominovat. Připravena byla také choreografie v podobě trikolóry červené, bílé a žluté doplněné nápisem VOTROCI ON TOUR. Fandění hlavně ke konci nabírá na obrátkách a při závěrečné děkovačce bylo vidět nadšení nejen mezi fanoušky ale i samotnými hráči. Výjezd se rozhodně povedl a snad se líbil i většině příležitostných výletníků. Negativní věcí byly hlavně krádeže na benzínkách. Cena zdarma s sebou přinesla i několik lidí, kterým je líto dát na benzínce 40kč za bagetu nebo 70,- za víno. Doplatí na to ve výsledku ale zase jen pravidelní účastníci výjezdů, kterým je takové chování rozhodně cizí.

Sestava:Lindr – Holeš, Hochmeister,   Hájek, Poděbradský -   Šisler, Schwarz (63. Strnad) - Štěpán (90. Jánošík), Klapka - Kulič (56. Uškovič)  Hadaščok.
Goly: 1.Šisler, 15.Schwarz
Diváci:3 215
Hostí: 295
Ultras liga: Teplice 6 - Hradec 7

<- ZPĚT

 

TOPlist