Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Kino Centrál zažilo bouřlivou debatu

Bio Centrál si po debatě o domácích porodech a smyslu dostavby jaderné elektrárny tentokrát přichystal téma o budoucnosti fotbalového stadionu. Atraktivní debata přilákala do Centrálu přes 300 návštěvníku. Diskuze skončila naprostým fiaskem.Tedy, ona s ním i začala a to hned ve chvíli, kdy si Aleš Dohnal vzal moderátorský mikrofon. Některé jeho výstupy , kdy například posílal návštěvníky ven ze sálu, skákal neustále hovořícím do řeči a došlo i na vyřizování si účtů s publikem, vedly ke konci k absolutnímu bezvládí a odpůrce Hanousek opouštěl sál s osobní ochrankou. Trochu v rozporu se svým proslovem, kdy apeloval na větší diskuzi, která by neměla skončit pouze v Centrálu.

Představila se zde také doktorka Humlová, ředitelka firmy HB REAVIS, která přebírá po firmě ECE závazky k výstavbě. V pozadí její řeči již běžela vizualizace projektu Aupark U Koruny, který měla na výzvu moderátora okomentovat….

Mikrofon tedy předala trochu nechápavě dál architektu Čížkovi. I když U Koruny je zajímavé, že výstavba obchoďáku zde nikomu nevadí. Nikdo  neprotestuje a je zřejmé, že infrastruktura by představovala mnohem větší problém než v Malšovicích. V té chvíli již do sálu vkráčí nejpodivnější postava, a tou je pražský dopravní expert Vojtíšek. Vojtíšek dostává okamžitě spoustu prostoru a na plátně ukazuje grafy a statistiky ohledně životního prostředí. Je zcela evidentní, že tento člověk nemluví za sebe ale hají zájmy někoho v pozadí. To již nevydrží část publika a v sále to začíná gradovat.

Navazuje volná diskuze s diváky, kde například zaznělo, že firma HB REVIS převezme veškeré závazky firmy ECE v plném rozsahu, ať je to výše kupní ceny pozemků, tak i finanční podpora klubu po několik let. Situaci velmi dobře vystihl v sále sedící zastupitel Štěpán. Ten poukázal na to, že debata, jestli stavět stadion s developerem, měla probíhat v roce 2005 a ne již v této fázi projektu. Na závěr nazval oponenty profesionálními odpůrci všeho nového v Hradci. Sklidil velký potlesk a poté již následovala válka v publiku.V sále se nejen překřikovaly obě strany ale došlo i na fotbalovou odpovídačku Hradec – Králové respektive černá – bílá. Děkujeme tedy Centrálu za „ povedené“ představení.

TOPlist