Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Bohemians 1905 - FC Hradec Králové

Článek zde již dlouho nebyl ale situace by se měla teď o něco zlepšit. Tentokrát nám do cesty los přihrál Bohemku, což byl jednak důležitý zápas v boji o setrvání v nejvyšší soutěži a zároveň přijatelný výjezd pro hradecké příznivce, podpořený navíc sobotním termínem. Nakonec se do sektoru hostí prodalo 157 vstupenek. Pro domácí byly připravené hned dvě choreografie. Jednou byla plachta zobrazující zvířata vyznávající  hradecké barvy.( zebra, panda, čáp…) Převážně povedená byla druhá. V té hradečtí připomněli Miroslavu Peltovi, který se zhlédl v Nizozemí a tamní práci s fanoušky, že na Bohemce je holandský model mezi diváky dávno zaběhnutý.
Co lze v Dolíčku hodnotit kladně je samotný stadion, který sice nepatří k největším, ale jeho tribuny jsou nalepené u postranní čáry a zároveň dostatečně strmé. Divák má dobrý výhled na hru i když za vstupné 180,- by to snad už měla být samozřejmost. Celkově působí  stánek mezi starými baráky pražských Vršovic útulně. K předvedené hře lze napsat, že se jednalo o atraktivní zápas, kdy Hradec kontroloval hru převážně v první půli. Po změně stran se karta otočila a aktivita přešla na stranu domácích. Votroci se ale nesoustředili na zisk jednoho bodu a naopak byla znát snaha rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Tolik k sobotnímu střetnutí a ještě jedna perlička na závěr. 
O fans scéně na Bohemce se říká, že je tvořena převážně příznivci krajní levice. Těmto názorům lze dát, alespoň podle sobotního utkání, jasně za pravdu. Co za sortu se sešlo v kotli Bohemky, to bylo doslova panoptikum města pražského.

Góly:4.Jindřišek - 32.Dvořák
Diváci: 4686
Hostí: 157
Sestava:

  Čermák  (72.Černý)       
  Dvořák  (84.Prokeš)      
  Halilovic (60.Šultes)      
  Holeš      
  Chleboun      
  Kotiš         
  Koubek      
  Mareš         
  Križko         
  Rolko (C)      
  Štípek      

 

TOPlist