Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Votroci - Opatovice nad Labem

Po delší přestávce navazujeme na sérii rozhovorů s hradeckými fanoušky. Tentokrát nám na otázky odpověděla jedna z nejpočetnějších skupin, která již neodmyslitelně patří jak pod lízátka, tak prakticky i na všechny výjezdy.

Představte nám prosím Vaši skupinu, kolik máte členů a jak jste se dali dohromady?

Jsme banda fanoušků z malebné vesnice, pyšnící se názvem Opatovice nad Labem ( která se rozkládá sice prakticky na předměstí Hradce, ale patří pod Pardubický kraj). V současné době je nás aktivních 7-8 , ale byly i lepší časy a třeba na výjezdu na zápas s Ústím nad Labem ( hráno v Teplicích ) nás bylo tuším 14 - bohužel se z různých důvodů prakticky nikdy nedáme do kupy všichni najednou. Naše začátky fandění Votrokům jsou hodně různorodé u některých sahají hluboko do 90. let, u některých sezonu, dvě nazpátek..... Ale všechny nás spojuje víra v černobílé barvy a víra, že naše krajské město ( Koněpůlky ) Hradci nesahá ani po kotníky.

Dlouho nebyla vidět Vaše vlajka mohli byste vysvětlit jak to s ní je?

Naše původní vlajka se už na stadionech asi nikdy neukáže, protože se za dosud ne úplně vyjasněných okolností ztratila ( ach ten alkohol ). V současnosti řešíme vlajku novou, ale jelikož u nás všechno tak trochu trvá, těžko říci kdy a na jakém stadionu se objeví poprvé.

Jste známí tím, že máte pěkné mikiny s velkým logem Vaší skupiny, jak Vás napadlo si je nechat udělat a máte ještě nějaké další Vaše suvenýry, popřípadě něco připravujete?

Máme mikiny (a podle našeho vzoru, už je má celkem dost dalších Votroků), které se nám myslím celkem povedly. A máme trička, které se nám celkem nepovedli, takže ty moc vidět nejsou. Momentálně hlavní úkol, který máme je vlajka, takže žádné další suvenýry ( alespoň v tuhle chvíli nepřipravujeme).

Kde byste chtěli hrát v případě přestavby stadionu, jestli spíš v nižší soutěži a v HK nebo dojíždět a kam?

Tak tahle otázka asi není úplně aktuální. Navíc stadion bude pravděpodobně potřeba i na druhou ligu..... No, ale když jsme u toho, tak nejlepší varianta byla ta původní (postupná přestavba). No, tahle varianta už asi padla, takže se musíme smířit s 30 výjezdy (snad to nebude víc). A kam? Ze stadionů, které reálně přicházejí v úvahu, je Boleslav asi nejlepší.....

Dostali jste se jako skupina někdy na výjezdu do konfliktu s domácími fanoušky?

No při dnešní koncentraci PČR, je kolikrát problém nějaké fanoušky vůbec zahlédnout. Jinak my jsme většinou hodní kluci.......

Jeden z Vás - Tauchy vedl přes dva roky kotel, na jaře ho však vedl jen v Jihlavě, mohli byste nám to objasnit?

Tauchymu se narodil další potomek, takže výjezdy (Ostrava, Plzeň, Brno ) nedal, ale v Liberci už by měl být (určitě alespoň na fotbale). Jestli to bude s megafonem, nebo bez - to záleží na jejich dohodě s Májosem.....

Navštěvujete jako skupina nebo jednotlivci ještě nějaké jiné sporty v HK?

Jasně! Momentálně jsme si jako spousta dalších Votroků oblíbili basket (malá uzavřená hala, skvělá atmosféra, pěkný holky, které hrají super basket ). No a okrajově i hokej, možná se někdy vydáme i na futsal.


Jak hodnotíte ultras scénu v HK od návratu do ligy a jak vidíte její budoucnost?

Tak ultras scéna se proti druhé lize zvedla neuvěřitelně ( i když už postupová sezona stála za to ). A budoucnost ? V současné chvíli je tady utvořené silné jádro, jenž tvoří hlavně střední generace, ale zároveň chodí hodně mladých. Celkově patříme do prvních 5 - 6 Top fanoušků v lize. Budoucnost nevidíme špatně.

Je ještě něco co byste chtěli fanouškům vzkázat?

Tak hlavně musíme doufat v udržení ligy a nový stadion a my jako fanoušci, pro to musíme udělat maximum. A potom fandit s koulema ( to platí i o pyru ).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

<- ZPĚT

 

TOPlist